בית מוגן – תחושת הביטחון האישי של בני גיל הזהב והשפעתה איכות החיים

גיל הזהב מביא עמו מורכבויות רבות, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. אחת התופעות הנפוצות בגיל זה היא תחושת הבדידות הגדולה המלווה את המבוגרים, לאחר שחברים ומכרים רבים התרחקו או הלכו לעולמם, ובמיוחד אם בן או בת הזוג כבר אינם בין החיים.

בגיל הזהב, לאחר שנים של חוויות נפלאות וזכרונות טובים, מחזיקים בני גיל ההזב גם בלא מעט כוויות וצלקות הנובעות מיחסיהם עם אנשים לאורך השנים, או פשוט מדרכו של העולם, המזמנת עם הגיל יותר ויותר פרידות מאהובים וקרובים.

מול תחושות הבדידות העמוקות הולכת ומחריפה תחושת חוסר הביטחון האישי של אותם מבוגרים, כאשר המעגל המחבק והעוטף שלהם הפך למצומצם, ובמקרים רבים הם מגיבים לכך בהסתגרות ובהימנעות, מבודדים את עצמם עוד יותר מהחברה ומהמשפחה. מחקרים מראים כי לתחושת הבדידות ולנטייה להתבודדות של בני גיל הזהב יש השפעה ישירה על תוחלת החיים וכי ללא ספק, מבוגרים שמקפידים על חיים חברתיים עשירים יזכו לחיות באושר לאורך שנים רבות יותר.

כיצד ניתן לחזק את תחושת הביטחון האישי של בני גיל הזהב?

תחושת הביטחון האישי של בני גיל הזהב נעלמת עם השנים כאשר המשפחה שעטפה אותם הולכת ומתפזרת, ורוב השבוע מוצאים עצמם אותם מבוגרים לבדם. הדרך הטובה ביותר לחיזוק תחושת הביטחון האישי של בני גיל הזהב היא לעטוף אותם בסביבה משפחתית ונעימה, וזאת ניתן להשיג בבתי דיור מוגן.

תשכחו מכל מה שחשבתם על דיור מוגן, כי המציאות היום שונה לגמרי. בית דיור מוגן איכותי, כיום, הוא ממש אתר נופש לבני גיל הזהב, עם אוכלוסיה פעילה, שמחה ומלאת חיים, שמקבלת תנאי מגורים מעולים, לו”ז עשיר בפעילויות וחוויות, ושבט שלם של חברים חדשים שהופכים למשפחה.

חשוב כמובן לבדוק את השטח לפני, לחפש המלצות לדיור מוגן ולבחור את המקום המתאים ביותר, על פי אוכלוסיית הדיירים, יחס הצוות, המגורים והפעילויות. חשובה גם הסביבה בה נמצא המקום, שגם היא יכולה להשפיע מאוד על אורח החיים של הדיירים, אם המקום עצמו מאפשר זאת, כמובן.

לא כל בית מוגן ברמת גן, למשל, יאפשר לדיירים לנצל את הסביבה בה הם מתגוררים. אבל בית דיור מוגן ‘גן בעיר’ מפיק את המירב מקרבתו לעיר הגדולה, ומעניק לדיירים מצד אחד את השקט והמשפחתיות שבתוך הבית, ומצד שני את האפשרות לטרוף את העולם שבחוץ, על כל החוויות שהוא מציע. במקום כזה חוזרים הדיירים להרגיש צעירים וחיוניים, ומקבלים שפע של סיבות טובות לקום כל בוקר לעוד יום חדש.

מלבד תחושת המשפחה והביחד, והמיקום מלא הפוטנציאל, עונה דיור מוגן על בעיה מטרידה מאוד בחייהם של בני גיל הזהב והקשישים. לא אחת אנחנו שומעים על מקרי שוד, מלווים אפילו באלימות, בבתיהם של מבוגרים המתגוררים בגפם.

מגורים במסגרת בית דיור מוגן איכותי משמעם לא להיות לבד, להיות מוקפים תמיד בצוות מסייע, שעובר ובודק שכולם בסדר ואחראי לשלומם. החיים בבית המוגן הם חיים במתחם סגור המוגן על ידי צוות אבטחה שמפקח על כל הנכנסים, ולא מאפשר כניסה חופשית לכל אדם מן הרחוב. במסגרת איכותית של דיור מוגן, הדיירים אף פעם לא לבד – הם מרגישים בטוחים, מוגנים ומוקפים בעזרה ובדאגה מכל כיוון.

השארת תגובה

אודות גן בעיר

לחיים ב’גן בעיר‘ יתרונות רבים: מיקום מרכזי, איכות שירות לדייר ומתקנים מעולים אך מה שמייחד את הבית, ועליו גאוות ההנהלה, הצוות והדיירים, היא האווירה החמה והביתית שאין דומה לה בכל האזור. 
קרא עוד

מעניין לקרוא גם:

חג עצמאות שמח!
הנהלת "גן בעיר" מאחלת יום עצמאות שמח לדיירים, לצוות ולכלל עם ישראל

פוסטים אחרונים

 

לוגו גן בעיר - דיור מוגן

לפגישת ייעוץ חינם השאירו פרטים:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן